Aktualitet

Gjobat, tregtarët paralajmërojnë protesta: Partitë të na rrinë larg!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:58 - 12/11/15 |
b.f

TIRANË- Tregtarët janë duke organizuar dhe ditën e nesërme do rë protestojnë kunder ligjit të ri për gjobat e tatimeve që hyri sot në fuqi. “Ligji i Procedurave Tatimore parashikon gjoba maramendese. Gjoba falimentuese. Te cilat i lihen ne dore inpektoreve militante”, thonë ata.

“Ditën e premte do dalim ne shesh ne oren 09:00 per ti thene Edi Rames se e ka gabim. Se nuk jemi ne problemi. Po Formalizimit, Jo Falimentimit! ‎NeNukJemiDakord PS: I bejme thirrje Partive te rrine larg protestes. Kushdo qofte ajo parti. Nese afroheni do ju presim me veze”, shkruhet në faqen në Facebook të Nismës Thurje.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas