Te Fundit

GJKKO lë në burg Emiliano Shullazin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:25 - 30/12/20 |
Opi Nion

Gjykata Apelit Kunder Korrupsionit dhe Krimit të Organizar ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest me burg dhëne nga shkalla e parë për Emiliano Shullazin, Indrit Rusin dhe Viktor Ymerin të akuzuar për vrasjen e Klodian Salliut dhe Vajdin Lames ngjarje te ndodhura në shkurt te vitit 2005.

Ndërkohë, për këtë ngjarje në Kosovë është arrestuar edhe Indrit Taullau, ndërsa në Dubai si i impikuar në këto dy vrasje u arrestua Plarent Dervishaj.

I vetmi person që është në kërkim për dy vrasjet e bujshme vazhdon të jetë Lulzim Berisha./ Burimi: Tv Klan

Pas