Aktualitet

Gjin Gjoni nxeh gjakrat ne konferencen per drejtesine


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:27 - 13/11/15 |
b.f

Pasi folën ambasadorët e BE dhe SHBA mbi reformen në drejtësi, me një fjalor të ashpër kundër bllokuesve të reformës, ishte fjalimi i Gjin Gjonit.

Ai foli i pari në tryezë duke mbështetur Enkelejd Alibej, dhe dha disa këshilla se si duhet luftuar korrupsioni në drejtësi.

Pas tij ka reaguar menjëherë avokati i njohur shqiptar Virgjil Karaj, i cii ka vite që është një nga drejtuesit e Dhomës së Avokatëve të Shqipërisë.

“Ti nuk meriton të jesh as jurist i tha, me këto koncepte juridike. Po s’ke faj ti, je bërë gjyqtar me tre muaj në shkollën e plepave.”

Debatet kane vijuar me tone te ashpra, ndersa vlen te kujtohet se 2 vjet me pare Gjin Gjoni ishte ne qender te akuzave per korrupsion dhe mosdeklarim te sakte te pasurise

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas