Kryesore

Gjetan Keta kampion bote, triumfon në ndeshjen ndaj boshnjakut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:10 - 09/09/18 |
b.f

 

Pas 5 raundeve ndeshje, Gjetan Keta ka arritur të bëjë të tijin titullin kampion bote në WBU, duke triumfuar ndaj boshnjakut Sladan Janjan nga arena e Dibrës së Madhe.

Boksieri nga Bulqiza e dominoi sfidën nga raundi  i parë deri në të 5-in, kur boshnjaku Janjani edhe u tërhoq.

Goditje fituese dhe të njëpashme në fytyrën e kundërshtarit ato të Gjetan Ketës i cili i përkrahur fuqishëm edhe nga publiku shqiptar nuk e vuri asnjëherë në diskutim fitoren.

 

Në fund të sfidës së transmetuar drejtpërdrejt në Supersport, Gjetan Keta u shfaq shumë i lumtur që bëri krenarë të gjithë shqiptarët duke fituar edhe në vitin e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.

Pas