Te Fundit

Gjermania angazhon ushtrinë për të kthyer azilkërkuesit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:44 - 21/10/15 |
b.f

BERLIN- Mediat gjermane shkruajnë sot se është përcaktuar një paketë masash për dëbimin e shpejtë të azilkërkuesve, mes tyre edhe shqiptare. Gazeta e njohur “Bild Zeitung”, referuar burimeve shkruan se “do të vendoset ushtria në funksion të largimit të emigrantëve dhe disa prej transporteve do bëhen me avionë ushtarakë. Sipas kësaj gazete, ata nuk do të njoftohen paraprakisht për dëbimin nga Gjermania pasi ekziston mundësia e largimit të tyre nga kampet. Mes atyre që do të largohen nga Gjermania janë dhe 100 000 shqiptarë nga Shqipëria dhe Kosova.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas