Te Fundit

Gjermania: 400 azilkerkues shqiptarë kthehen këtë javëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 06/10/15 |
b.f

TIRANË- Rreth 400 persona pritet të kthehen në Shqipëri gjatë kësaj jave. Bëhet fjalë për shqiptarë që kanë shkuar për të kërkuar azil në Gjermani. Lajmi është zyrtar, dhe e bën të ditur zyra e shtypit pranë ambasadës gjermane në Tiranë.

Në njoftim thuhet se gjatë kësaj jave do të riatdhesohen në Tiranë nga Gjermania disa azilkërkues shqiptarë. Ambasada publikon dhe datën e orën e kthimit.

06 tetor ora 14:35 – rreth 75 persona
07 tetor ora 14:10 -rreth 140 persona
08 tetor ora 13:45 -rreth 80 persona
09 tetor ora 13:40 – rreth 100 persona

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas