Kronikë

Gjermani/ Në kërkim ndërkombëtar, arrestohet shqiptari për tregti kokaineBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:54 - 21/01/23 |
Opi Nion

Një 28-vjeçar shqiptar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Zvicra është arrestuar në Gjermani për tregtim të lëndëve narkotike.

Mediat e huaja bëjnë me dije se 28-vjeçari është arrestuar në vendin ku ai jetonte në Gjermani. Ai akuzohet për trafikim të kokainës në zonat e Ticino-s dhe Sottocenerit.

Mësohet se përveç shqiptarit janë përfshirë në hetim dhe dhjetëra të dyshuar të tjerë për të cilët nuk ka ende informacione./Opinion.al

Pas