Life Style

Gazetarja franceze e udhëtimeve ndalet në rivierën shqiptare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:00 - 06/08/21 |
Opi Nion

Gazetarja franceze e udhëtimeve Saliha Hadj-Djilani është ndalur këto ditë në rivierën shqiptare. Sikurse shihet në postimet e saj në rrjetet sociale ajo ka udhëtuar nga Tirana drejt Palasës dhe Dhërmiut, ku në videot e saj të shkurtra flet në vlerësime maksimale për rivierën shqiptare.

 

E specializuar në gazetarinë e turizmit, ajo realizon  emisionin e saj në radion franceze RMC dhe njëkohësisht shkruan në guidën më të madhe franceze të udhëtimeve “Petit Futé”. Saliha është njëkohësisht autore realizuese e disa podcasteve lidhur me udhëtimin.

Shqipëria do të jetë pjesë e programit të saj “C’est bon de se retrouver”, më datë 12 gusht. Kujtojmë se kjo vizitë e gazetares në Shqipëri, vjen pas udhëtimeve të saj në Dubai, Stamboll, Maldive, Seychelles, Napoli dhe Capri./Opinion.al

Pas