Kronikë

Aksident në Vlorë, humb jetën një person


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:03 - 06/08/21 |
Opi Nion

Një aksident me pasojë vdekje është regjistruar ditën e sotme në Vlorë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Levan-Vlorë, ku një makinë tip “Golf” ka përplasur për vdekje një grua të moshuar teksa po tentonte të kalonte rrugën.

Nga aksidenti në fjalë është bllokuar edhe qarkullimi i automjeteve.Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e dinamikës së plotë të këtij aksidenti të rëndë.

Ndërkohë aksidenti ka shkaktuar dhe trafik në këtë rrugë, ku radha e makinave shkon deri në 2 kilometra.

Pas