Sport

Gareth Bale transferohet te Bayern Munchen?


               Publikuar në : 09:00 - 06/07/19 |
Opi Nion

Pas largimit të holandezit Arjen Robben nga futbolli ka bërë që drejtuesit e Bayern Munchen të mendojë për zëvendësuesin e tij.

Sipas mediave gjermane, një nga lojtarët e mundshëm që mund të vij Bayern pas largimit të Robben dhe Ribery është lojtari i Real Madrid, Gareth Bale.

Uellsiani nuk ka kaluar një sezon të mirë te Reali, gjë e cila ka bërë që ai të përfundonte në sotl.

Tashmë për Bale është e qartë që Real Madrid nuk e shikon më në planet e tij dhe për këtë arsye uellsiani mund të kaloj te Bayern./ Opinion.al E.Xh.

Pas