Aktualitet

Gara në FRPD/ Pse Oriela Nebiaj, u tërhoq nga debati televiziv?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:09 - 01/12/15 |
b.f

Të vetmin debat publik televiziv që tre kandidatët për kreun e Forumit Rinor të Partisë Demokratike, kishin vendosur të bënin, ishte ai i të hënës në mbrëmje që edhe pse u lajmërua gjerësisht në media, nuk u realizua.

Bëhet fjalë për një emision televiziv që do të transmetohej të hënën e djeshme në orën 21.00 drejtpërdrejt, “Debati në Channel One”. Në të do të merrnin pjesë kandidatët Oriela Nebiaj, Ervin Salianji dhe Belind Këlliçi.

Në garën e deridjeshme, Salianji dhe Këlliçi kishin shumicën e votave në rrethe me diferencë 32 votash nga njëri­tjetri. Kurse Nebijaj mësohet se ka marrë numër shumë më të vogël votash, rreth 15.

Deri të hënën pasdite duket se gjithçka ishte gati dhe asgjë e paparashikuar nuk pritej.

Burime pranë PD dhe të pohuara edhe nga Channel One, i thanë agjencisë së lajmeve NOA se shkak për dështimin e zhvillimit të këtij debati të gazetarit Roland Qafoku me të ftuar të medias në studio, është bërë tërheqja nga emisioni e zëdhënëses së PD, Oriela Nebiaj.

Sipas të njëjtave burime, Nebiaj e ka anuluar prezencën në debat, duke pretenduar se ishte e zënë, edhe pse ajo ishte informuar për emisionin rreth pesë ditë më herët kur edhe kishte rënë dakord.

NOA.al u përpoq të kontaktonte me Nebijaj por kjo nuk u bë e mundur. /noa.al

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Ne radhe te par si gazetar qe je meso emrat e kandidatve .. e radh te dyt mer ca informacione rreth gares ..dhe ne radh te tret kto jan shpifje sjan aspak te verteta .

Pas