Aktualitet

Prishtinë/ Qipriotët priten me banera për Çamërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:50 - 01/12/15 |
b.f

Tifozët prishtinas të ashtëquajtuar “Plisat” te ekipit të basketit “Sigal Prishtina” i kanë përgatitur një surprizë të hidhur ekipit dhe tifozëve qipriotë të AEK Nikosia. “Plisat” përveç flamujve të Shqipërisë kanë hapur edhe një baner në të cilën shkruhej: “Çamëria është Shqipëri”. Mbetet të shikohet nëse ky akt do të dënohet nga FIBA, pasi nuk lejohet që gjatë ndeshjeve të basketbollit të lëshohen mesazhe politike. /Express

Pas