Sport

Futbolli në zi, vdes në aksident trajneri, plagoset rëndë portieri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:03 - 09/09/18 |
b.f

Futbolli është tronditur nga një ngjarje e rëndë këtë mesditë. Një aksident fatal i ka marrë jetën trajnerit të ekipit të Sirakuzës si edhe ka lënë të plagosur rëndë portierin e këtij ekipi që militon në kategorinë e tretë italiane.

Trajneri Davide Artale humbi jetën në vend pasi makina me të cilën udhëtonte u përplas me një mur dhe u rrokullis disa herë, ndërsa portieri Gomis mbeti i lënduar rëndë dhe ndodhet në spital.

Ngjarja ndodhi në orën 4 të mëngjesit dhe nuk janë sqaruar ende rrethanat në të cilën ka ndodhur.

Pas