InstaBIZ

Këto janë vdekjet më misterioze të njerëzve të famshëm, u vranë apo ishte aksidentale?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:29 - 09/09/18 |
b.f

Asnjëherë nuk është mësuar arsyeja e vërtetë e vdekjes së këtyre personazheve shumë të famshëm. E pabesueshme, shokuese dhe e habitshme. Ata kanë qenë shumë të famshëm dhe vdekja? e tyre e papritur ka qenë e lidhur me situata ekstreme.

Më poshtë, zbuloni VIP-at që kanë vdekur në rrethana të çuditshme:

Diana, Princesha e Uellsit dhe Dodi Al-Fayed, paparacët që i ndoqën u fajësuan për vdekjen e tyre, por Mohamed Al-Fayed tha se vdekja e të dyve ishte një komplot kundër Princeshës së Uellsit.

Jeff Buckley – Ai dyshohet se hyri në lumin Wolf i veshur, sipas mikut të tij Keith Fonti i cili ishte me të. Trupi i tij u gjet pesë ditë më vonë.

Bruce Lee – Zyrtarisht ai vdiq nga një aneurizëm, por teoritë tregojnë për një vrasje.

Elvis Presley – Këngëtari u gjet i pavetëdijshëm në dysheme në të njëjtën ditë kur ai duhej të largohej nga Memphis. Teoritë tregojnë për vetëvrasje për shkak të numrit të sëmundjeve të pësuara.

Marilyn Monroe – Versioni zyrtar flet për një mbidozë, por të afërmit e saj raportuan se vdekja e saj kishte qenë një vrasje.

Brandon Lee – Djali i Bruce Lee vdiq gjatë filmimit të ‘The Crown’ pasi Michael Masee e qëlloi atë. Arma u ngarkua me plumba të vërtetë, kur ata duhej të ishin bosh.

Michael Jackson – Ka shumë teori në lidhje me vdekjen e tij: nga neglizhenca mjekësore në vetëvrasjen e Mbretit të Popit.

George Reeves – Shkaku zyrtar i vdekjes së tij është vetëvrasja, por shumë teori e konsiderojnë vdekjen aksidentale.

David Carradine – Ai u gjet në dhomën e tij të hotelit i varur. Versioni zyrtar flet për vetëvrasje, por teoritë tregojnë për një aksident erotik.

Amy Winehouse – Autopsia tregoi një mbidozë dhe një konsum të tepruar të alkoolit, por artistja e re po rehabilitohej, kështu që vdekja e saj është ende e mbështjellë me një atmosferë misterioze.

Jimi Hendrix – Ai vdiq i asfiksuar nga të vjellat e tij, por ish-asistenti i tij James Tappy Ëright që në vitin 2009 tha se ai u vra nga menaxheri i tij Michal Jeffery kur ndaloi së punuari me të.

Kurt Cobain – Këngëtari i Nirvanës bëri vetëvrasje me një të shtënë në kokë, por detektivi privat Tom Grant, i punësuar nga Courtney Love, tregon për një vrasje.

Brittany Murphy – Ajo vdiq nga pneumonia dhe, muaj më vonë, burri i saj u gjet gjithashtu i vdekur. Pas disa analizave mjedisore të shtëpisë dhe trupit të aktores u gjetën disa metale helmuese. Nuk dihet nëse ishte vrasje apo vetëvrasje.

Heather O’Rourke – Aktorja e re pësoi një arrest kardiak të paraprirë nga një ngatërrim zorrësh si pasojë e sëmundjes së Cronh, të cilën mjekët nuk mund ta identifikonin.

Heath Ledger – Ai vdiq nga një dehje si pasojë e kombinimit të gjashtë barnave, por kurrë nuk u bë e ditur se kush e kishte përshkruar këtë grup ilaçesh.

Natalie Wood – Ajo u rrëzua nga jahti i saj dhe u konsiderua si një vdekje aksidentale. Megjithatë, rasti u rihap me publikimin e librit të Marti Rulli, ku bashkëshorti i saj, Robert Wagner, akuzohet se është përgjegjës për vdekjen e saj.

Nicole Brown Simpson – Ish-gruaja e O.J. Simpson ishte therur me dashnorin e saj. Ylli i futbollit amerikan u akuzua për të dy vrasjet, por, pas një gjyqi të gjatë, u shpall i pafajshëm.

Tupac Shakur – Ai mori disa të shtëna nga një makinë dhe ende nuk dihet se kush e vrau. Shenjat tregojnë për luftën e bandës.

John F. Kennedy – Një snajper e goditi atë me tre të shtëna. Thuhet se ishte Lee Harvey por ka ende disa detaje që nuk përputhen.

Pas