Kronikë

Fushë-Krujë/ Përplasen 3 makina, njëra bie në kanal


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:06 - 02/01/22 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në aksin rrugor Fushë-Krujë Thumanë. Mësohet se nga përplasja makinave ka mbetur e plagosur një pasagjere e cila ndodhej në njërën prej makinave të përfshirë në aksident.

Dyshohet se shkak i shkak ka qenë parakalimi i gabuar, ndërkohë policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 “Rreth orës 14:25, në aksin rrugor Fushë-Krujë Thumanë, një automjet me drejtues shtetasin R. K., është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin P. Gj., dhe gjatë përplasjes është përfshirë dhe automjeti me drejtues shtetasin Sh. S. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar shtetësja K. Gj., që ndodhej në automjetin që drejtonte shtetasi P. Gj, e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën“, thotë policia.

Pas