Rusi 2018

Franca fitoi Kupën e Botës, ja gjesti i pabesueshëm që bën Mbappe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:31 - 17/07/18 |
b.f

Kilian Mbape do i dhurojë të gjitha të ardhurat që ka marrë nga aktivizimi në këtë Kupë Bote, për bamirësi.

Ylli i Francës, një nga lojtarët kyç për fitimin e Botërorit nga ana e “gjelave”, ka vendosur që të dhurojë rreth 430 mijë euro, për një fondacion bamirësie, që ndihmon fëmijët me aftësi të kufizuara.

Sipas “Sports Ilustrated”, 19-vjeçari është paguar rreth 20 mijë euro për ndeshje, dhe ka fituar rreth 300 mijë euro, nga fakti që ka ishte pjesë e ekipit që u shpall Kampion Bote. Lajmin për dhurimin e këtyre të ardhurave, e ka dhënë e përditshmja franceze, “L’equipe”.

Pas