Aktualitet

Fouristrada e shkrumbuar në breg të detit, çfarë rezultoi nga hetimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:14 - 24/08/21 |
Opi Nion

Një automjet tip “Fuoristrade” është gjetur e djegur në breg të detit në zonën e Ranës së Hedhur në Shëngjin.

Automjeti u gjet në breg të detit pasditen e djeshme nga policia, ndërsa shkak i zjarrit dyshohet të ketë qenë një defekt teknik

Makina ishte e shkrumbuar plotësisht ndwrsa policia njofton se mjeti kishte marrë si pasojë e një defekti teknik.

Më datë 23.08.2021, rreth orës 17: 00 , në Shëngjin, në rrugën e “Ranës së Hedhun”, ka marrë flakë në ecje automjeti me drejtues shtetasin A.S., 29 vjeç, banues në Velipojë, Shkodër.

Nga veprimet hetimore rezultoi zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik dhe materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, si ngjarje aksidentale”, njofton policia./Opinion.al

Pas