Kryesore

FotoLajm/ Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti takon Sali Berishën. Çfarë u bisedua në Tiranë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:40 - 07/09/18 |
b.f

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim të premten me ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha.

Edhe pse Kurti dhe Berisha kanë qëndrime dhe ide të ndryshme politike, ajo që i ka bashkuar është pikërisht çështja kombëtare për kufijtë e Kosovës.

Biseda mes Berishës dhe Kurtit ka qenë e ngrohtë, ku kanë biseduar rreth idesë së hedhur nga zyrtarët e lartë të Kosovës për ndryshim kufijsh.

Lidhur me këtë çështje Berisha dhe Kurti janë shprehur publikisht se janë kundër kësaj ideje.

Pas