Bota

Gjendet i vdekur në shtëpi reperi i famshëm Mac Miller


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:43 - 08/09/18 |
b.f

Reperi amerikan Mac Miller ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij në Kaliforni, ka konfirmuar një mjek në Los Anxhelos.

Mediat raportojnë se 26-vjeçari, i cili njihej për abuzimin me substanca narkotike vdiq nga një mbidozë.

Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Malcolm James Mçormick, mori famë me albumin e tij debutues në vitin 2011.

Këtë vit Miller publikoi këngën e tij të fundit, Swimming, si dhe do të mbante disa turne.

“Artisti i njohur Mac Miller vdiq sot në shtëpinë e tij në Studio City,”-tha në një deklaratë Departamenti i Mjekësisë së Rrethit të Los Angeles.

“Mëngjesin e 7 shtatorit, Malcolm Mçormick u gjet pa ndjenja. Autoritetet u thirrën dhe ai u shpall i vdekur në vendngjarje. Ndërsa do të bëhet një autopsi për të përcaktuar shkakun e vdekjes.”

Miller ishte ish i dashuri i këngëtares Ariana Grande. Ata u ndanë pas 2 vitesh lidhje.

 

 

Pas