Bota

Fotoja e vitit/ Babai sirian mban në krahë fëmijën e tij


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:28 - 23/10/21 |
Opi Nion

Kjo foto mban titullin “Vështirësitë e Jetës” dhe është realizuar nga Mehmet Aslan. Ajo fitoi çmimin si fotoja e e vitit në Siena International Photo Aëwards 2021.

Babai i vogëlushit, Munzir, humbi këmbën e djathtë kur një bombë u hodh teksa ai ecte nëpër një pazar në Idlib, Siri.

Djali i tij Mustafa lindi pa gjymtyrët e poshtme dhe pa të sipërmet, për shkak të tetra-amelisë, një çrregullim i lindur i shkaktuar nga medikamentet që nëna e tij Zeynep duhej të merrte pasi u sëmur nga gazi i lëshuar gjatë luftës në Siri./Opinion.al

Pas