-Kulturë

Fotografia e vitit 1939/ Sovranët në mërgim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:31 - 12/10/19 |
el ida

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 12 Shtator 2019

“Excelsior” ka botuar, të mërkurën e 10 majit 1939, në faqen n°8, fotografinë e mbretit Zog, mbretëreshës Geraldinë dhe princeshës Maxhide, të strehuar asokohe në hotel “Stambolli”, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Sovranët në mërgim

“Mbreti Zog dhe mbretëresha Geraldinë duke pirë çaj në tarracën e hotelit “Stamboll”, ku po qëndrojnë për momentin; në të majtë, princesha Maxhide, një nga motrat e mbretit.”

 

Nga Aurenc Bebja, Francë, Blogu © Dars (Klos), Mat – Albania, : https://www.darsiani.com/la-gazette/excelsior-1939-mbreti-zog-mbreteresha-geraldine-dhe-princeshe-maxhidja-ne-hotel-stambolli-foto/

Pas