Kronikë

Foto/ Zbulohet makina me të cilën kanë lëvizur vrasësit e Brilant MartinajtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:27 - 17/08/22 |
Opi Nion

Janë zbuluar pamje të makinës me të cilën mendohet se kanë lëvizuar autorët e atentatit në mbikalimin e Fushë-Krujës, ku mbetën të vrarë tre persona.

Sipas Abc News, makina është e tipit “Passsat” dhe nga analizimi i pamjeve filmike të sekuestruara nga policia kriminale, dyshohet se me këtë mjet kanë lëvizur 4 personat që kanë marrë pjesë në atentat.

Kujtojmë se ngjarja që tronditi opinionin publik ndodhi më 17 korrik, ku mbetën të vrarë Brilant Martinaj, kushëriri i parë i Ervis Martinajt, Diklen Vataj dhe Besmir Hoxha./Opinion.al

Pas