-Jetë dhe Stil

FOTO/Të gjithë të veshur, përgjigjja e një lagjeje ndaj koronavirusit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:53 - 04/05/20 |
Al Do

Me pizhame dhe tuta, fotografi Robin Sinha ftoi banorët e rrugës së shtëpisë së tij në Walthamstoë, Londër, që të vinin të dielën veshur më së miri dhe të imagjinonin se kishin një rast të veçantë për të marrë pjesë. Sinha shpreson që projekti – Të gjithë të veshur dhe askund ku të shkojnë – do t’i afrojë banorët e rrugës dhe do të eksplorojë idenë e një ekspozite lokale për të mbledhur fonde për NHS (Shërbimi Kombëtar i Shëndetit).

Jashtë rrobave të kopshtarisë, jashtë shtëpisë, jashtë për një drekë në restorant.

Është një veshje që kam veshur kur kam shkuar në një shfaqje gala në Shtëpinë mbretërore të operës, ku kam punuar.’

‘Ne të gjithë jemi të veshur për festën e ditëlindjes së Arlo-s, që për fat të keq duhej të anulohej … mirëpo nuk u anulua me të vërtetë, thjesh kishte vetëm katër të ftuar.’

‘Është një veshje që kam veshur në dasmën e mikut tim verën e kaluar. Shpresoj t’a vesh në dasmën e nipit në korrik. Ne jemi veshur gati për të festuar me miqtë dhe familjen.’

‘Historia prapa veshjes sime? Vetëm këtë mund të vësh kur jam pesë muaj shtatzënë?’

‘Jean zgjodhi të veshë fustanin që kishte veshur në dasmën e së bijës në Indonezi’

Kjo është veshja që kam veshur në dasmën e një miku në Francë, vitin e kaluar. Ananasi… simbolizon miqësinë dhe mikpritjen.’

‘Veshjet ishin të vetmet që kishim që përputheshin me ngjyrën e derës së përparme, që si përfundim nuk doli në fotografi.’

/Opinion.al

Pas