InstaBIZ

Arbana Osmani, rrëfen për karantinën: Jo një, por dy fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:49 - 04/05/20 |
Opi Nion

Ndërsa ka respektuar të gjitha rregullat e izolimit, sikurse është shprehur, Arbana Osmani tha në një lidhje në “Opinion”, se ajo e ka shfrytëzuar karantinën për të qëndruar pranë familjes, për të parë filma dhe për të gatuar. Por ndërsa ka treguar se i mungon aktiviteti i përditshëm dhe puna gazetarja shprehu keqardhjen që për shkak të izolimit nuk do mundet të festojë ditëlindjen më 7 Maj.

“Unë e kam shijuar karantinnën, në kuptimin që kam kaluar shumë kohë me familjen, kam gatuar dhe e kam ndarë me ndjekësit. Kam lexuar, kam parë shumë filma, kam parë dokumentarë nuk kam pse ankohem”, tha  moderatorja.

E pyetur se cili ka qenë impenjimi kryesor i saj në këtë periudhë, Arbana tha:

“Duket se ka qenë gatimi, sepse në fakt i kam ndarë të gjitha recetat e librit tim me ndjekësit në rrjetet sociale. E kam vënë re, njerëzit kanë qenë të etur për të eksperimentuar gjëra të tjera me gatimin këto kohë në shtëpi. Por në fakt më kanë marr shumë kohë punët e shtëpisë, duke patur jo një, por dy fëmijë sepse më ka ardhur dhe mbesa”.

E pyetur se çfarë mendonte ajo për heqjen e masave dhe hapjen, Arbana tha:  “Me qejf do doja që të hapej, kam ditëlindjen pas 3 ditësh dhe nuk do ta festoj dot me njerëzit”./Opinion.al

Pas