Aktualitet

FOTO/ Studentët në gjunjë para Kryeministrisë: Arsim publik falas!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:50 - 11/11/15 |
b.f

TIRANE- Eshte masive dhe e organizuar protesta e studentëve sot para Kryeministrisë. Aktivistët që marrin fjalën njëri pas tjetrit i kërkojnë Ramës arsim publik falas, mosfinancim të privatëve, rritjen e financimeve për arsimin e lartë publik (shtetëror). “Rezistenca vazhdon!”, thonë ata. Bashkengjitur peticioni i tyre dhe foto nga protesa.

 

ppppppppppppp

111111111111111222222222222222222222224444444444444444444cover okkkkkkkkkkkkkkkk3333333333333333333333333339999999999999999999999

 

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Gabim Opinioni, gabim Jo “ne gjunje”. Ishin “te ulur kembekryq”. Çka nenkupton vendosmeri per te mos levizur nga pozicioni. Dhe jo gjunjezim.

Pas