Aktualitet

Foto/ Rama takohet me Pompeon, zbulon për çfarë biseduan: Folëm për…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:11 - 16/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur detaje nga diskutimet me ish-Sekretarin Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo.

Teksa ka ndarë ne rrjetin social “Facebook” foto nga takimi Rama shprehet se kanë folur për lidhjen e ngushtë mes Shqipërisë dhe SHBA, pasojat e luftës mbi zinxhirin ekonomik dhe situatën në rajonin tonë.

“Me Sekretarin e Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, folëm për lidhjen e ngushtë mes Shqipërisë e SHBA, pasojat e luftës mbi zinxhirin ekonomik, projektet amerikane në Shqipëri, situatën në rajon dhe bukurinë e rrallë të vendit tonë”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas