-Jetë dhe Stil

Foto/ Princ Harry ndjekë hapat e së ëmës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:54 - 27/09/19 |
xhu lia

Princesha e ndjerë Diana mori përsipër në vitin 1997 të udhëtonte drejt Angolës në një mision mjaft të vështirë. Asokohe ajo përshkoi një territor në të cilin ndodheshin mina. Imazhet e saj teksa përshkonte fushën e minuar kanë mbetur si ikonike edhe në ditët e sotme.

Më pas rreth 18 muaj pasi ajo ndërroi jetë një traktat i nënshkruar nga 133 vende u prezantua për të ndaluar armët.

Ditët e sotme pas 22 vitesh, është i biri Princ Harry, i cili veshi të njëjtin kostum të blinduar si e ëma dhe më pas eci nëpër një fushë të minuar, pjesërisht të pastër në afërsi të qytetit juglindor të Dirico.

Princi dëshiron të ndjekë hapat e të së ëmës, duke çuar në fund punën që ajo nisi dikur shumë vite më parë./Opinion.al/

 

Pas