Aktualitet

Foto/Përshkallëzohet protesta,qytetarët fikin makinat,bllokojnë Unazën e Tiranës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:01 - 09/03/22 |
Opi Nion

Duket se është përshkallëzuar protesta e shoqërisë civile, e cila nisi para kryeministrisë për rritjen e çmimit të karburanteve dhe të ushqimeve.

Tashmë dhjetëra shoferë kanë fikur makinat duke bllokuar kalimin e automjeteve. Rruga është e bllokuar në të dy kahet e Unazës, në shenjë proteste kundër rritjes së çmimit të naftës.  Vargu i makinave po bëhet gjithmonë e më i madh.

Protesta ka nisur që prej orës 17:00 dhe po vazhdon ndërkohë që vihet re një numër i madh qytetarësh që kanë dalë të protestojnë kundër qeverisë./Opinion.al

 

Pas