Aktualitet

Rritja e çmimeve, përplasje mes policisë dhe protestuesve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:04 - 09/03/22 |
Opi Nion

Për më shumë se një orë qytetarët kanë bllokuar disa rrugë në Tiranë në shenjë proteste për rritjen e çmimit të karburantit.

Pas bllokimit të unazës, qytetarët janë vendosur në bllok, në Rrugën e Shallvareve, duke bllokuar rrugët.

Aty ka pasur përplasje mes tyre dhe policisë pasur nuk kanë pranuar të lirojnë rrugët. I pranishëm me grupin policëve është edhe drejtori i policisë së Tiranës.

Pas