Aktualitet

Foto/ Para protestës, autoblinda të RENEA-s dhe autobote me ujë para selisë së PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:28 - 08/01/22 |
Opi Nion

Teksa na ndajnë më pak se dy orë nga nisja e protestës së njoftuar nga ish-kryeministri Sali Berisha policia duket se ka marrë masa dhe ka blinduar selinë e PD.

Janë 12 automjete policie që janë vendosur në krah të parlamentit, në pjesën e njohur si zona e Akademisë.

Po ashtu, sikurse shfaqet në pamje janë 3 autobote me ujë dhe një autoblindë i Forcave Speciale, RENEA, në gatishmëri  për çdo situate të mundshme gjatë protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha para selisë së PD-së sot në orën 12:00.

Pas