Aktualitet

Protesta/Açka: Etje për të shqyer demokratin përballë, kush nxit përplasje…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:39 - 08/01/22 |
Opi Nion

Pak orë para nisjes së protestës së ish-kryeministrit, Sali Berisha, ka reaguar në rrjetet sociale deputetja e PD, Flutura Açka.

Açka shkruan në rrjetet sociale se demokratët janë paqje, liri, ligj dhe fjalë dhe jo mure, urrejtje, dhunë apo muskuj.

Açka shprehet gjithashtu se demokratët janë të trishtuar që po shohin aq hapur etjen për të shqyer familjarin tonë, demokratin përballë, duke iu referuar kështu, Lulzim Bashës.

Më tej ajo thotë se kush nxit përplasje sot mes demokratëve duhet ta dënojë historia.

Demokratët janë 💙, jo mure, jo dritare, jo orendi! Demokratët janë paqja, jo urrejtja, jo linçimi, jo fyerja! Demokratët janë Liria, jo dhuna, jo djegia, jo shkatërrimi! Demokratët janë Ligji, jo muskujt. Demokratët janë Fjala, jo forca. Në jemi 80 mijë demokratë, por duhet të respektojmë me paqen dhe civilizimin tonë ata 600 mijë shqiptarë që na votuan më 25 prill 2021. Ata, që i kishin varur kaq shpresa te ne, janë të trishtuar të na e shohin aq hapur etjen për të shqyer familjarin tonë, demokratin përballë. Ata nuk do të na e falin kurrē qoftë një gur të hedhur sot, as qoftë miniaturat e skenarëve dumbabaiste të vitit 1998. Kush nxit përplasje të demokratëve mes vedi sot, e dënoftë historia!”, shkruan Açka./Opinion.al

Pas