-Jetë dhe Stil

Foto-mbreslënëse/ Modele të viteve ’40-’50Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:09 - 29/04/16 |
b.f

E lindur në vitin 1915, fotografja Genevieve Naylor, u shpërngul në qytetin e New York, në moshën 18 vjeçare. Pas luftës, fotografja punon për revista të tilla si Vogue dhe Harper Bazaar, dhe ndërtonidentitetin e saj vizual, i cili do ta bënte atë një artiste me një estetikë shumë të veçantë.

Shihni portrete mahnitëse të bëra në vitet ’40. Gra plot stil dhe elegancë të cilat mbeten të përjetshëme. /vitamina.al

naylor-00-900x701

naylor-0-900x713

naylor-3-900x1125

naylor-4-900x1125

naylor-5-900x1125

naylor-6-900x1125

naylor-10-900x1125

naylor-11-900x1125

naylor-12-900x1125

naylor-14-900x1125

naylor-15-900x1125

naylor-19-900x1125

naylor-21-900x1125

naylor-22-900x1125

naylor-23-900x1125

naylor-24-900x1125

naylor-25-900x1125

naylor-26-900x1382

naylor-28-900x1125

naylor-29-900x1125

naylor-33-900x1125

naylor-34-900x1125

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas