Kronikë

Foto/ Kush është drejtuesi i grupit kriminal që u arrestua në Shkodër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:47 - 07/10/21 |
Opi Nion

Personin që shihnin në foto është 30-vjeçari Luverdo Kola, i cili u arrestua nga Policia në Shkodër, pasi akuzohet si drejtuesi i n jë grupi kriminal.

Kola ishte i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër, i ka vendosur masën “Arrest në burg” për veprat penale “Vrasja me dashje” e mbetur në tentativë dhe “Armëmbajtja pa leje”.  30-vjeçari, më datë 01.09.2020, plagosi me armë zjarri, Tonin Larushkun.

Ngjarje kjo e ndodhur në fshatin Toplanë, të Vaut të Dejës. Pas arratisë për më shumë se një vit, tashmë 30-vjeçari do të përballet me drejtësinë.

30-vjeçari konisederohet nga autoritetet si person me rrezikshmëri të lartë. Gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tij, policia i gjeti një armë zjarri pistoletë dhe një krehër me fishekë, të cilët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Pas