InstaBIZ

FOTO/ Fluturat, tendenca e fundit e modës dhe Dua Lipa nuk ngurron t’i ekspozojë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:48 - 07/10/21 |
Opi Nion

E dini që tashmë trendet e fundit i përkasin fluturave?

Shfaqjet e fundit të pasarelave të Alexander McQueen , Moschino, Valentino dhe Givenchy kanë përfshirë motivet e fluturave në koleksionet e tyre.

Siç duket për koleksionet e sezonit Pranverë /Verë 2022, fluturat janë bërë një muzë frymëzim.

Alberta Ferreti është ajo që i ka veshur më së shumti duke treguar hapur se sa shumë i pëlqen detajet e fluturave por pas nuk ka ngelur dhe Dua Lipa. Me paraqitjet e kohëve të fundit, këngëtarja shqiptare  me famë ndërkombëtare ka treguar se fluturat kanë “fluturuar” edhe në garderobën e saj.

Për eventin e çmimeve Grammy 2021, Dua sërish zgjodhi fluturat. E veshur me një fustan me shkëlqim nga Versace, Lipa të sjellë në kujtesë Naomi Campbell në fund të viteve ’90.

Dua Lipa nuk i ka kursyer aksesorët e fluturave as në aksesorë, të qëndisura por edhe në kapëse flokësh./Opinion.al

Pas