Kronikë

Foto/ Kjo është infermierja që vodhi viktimën tek spitali COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:20 - 26/01/21 |
Opi Nion

Paraditen e sotme policia njoftojë se ka arrestuar infermieren, Ronida Hysa, pasi i vodhi paratë e një pacienti që humbi jetën nga COVID-19 në spitalin Infektiv.

Ndërkohë në media është publikuar dhe fotoja e 30-vjeçares, e cila ka pranuar para policisë se ajo është autorja e vjedhjes së parave.

Hysa kishte filluar punë në muajin tetor të viitt 2020. Ajo vodhi para nga portofoli dhe llogaria bankare e pacientit K. D., që ishte i shtruar tek COVID-1.

Denoncimi u publikua në emisionin Stop, ku djali i viktimës deklaronte se babai i tij ishte vjedhur, pasi kishte ndërruar jetë. Në total, pacientit në fjalë iu morën 60 mijë lekë.

Infermierja Hysa ka tërhequr tre herë para, nga 20 mijë lekë të reja në secilin rast./ Opinion.al

 

Pas