Te Fundit

Foto/ Këto janë mrekullitë që fshehin oqeanet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 14/09/18 |
b.f

E dimë që treçereku i planetit është ujë. Nëse ka gjëra kaq të pabesueshme mbi tokë, imagjinoni mrekullitë që mund të jenë fshehur në fundin e oqeaneve. Jo gjithçka është e përmbledhur në jetën nënujore, por edhe thesareve dhe sekreteve që ne njerëzit nuk i njohim dhe i zbulojmë pak e nga pak.

Gjatë kohës janë eksploruar zona të ndryshme nënujore, edhe pse 95% e tyre janë krejt të paprekura. Shikoni më poshtë disa prej gjërave më të çuditshme dhe të pabesueshme që janë gjetur deri më sot. Admironi këto mrekulli historike që bota i ka fshehur në këngët e saj më sekrete. / bota.al

Pas