Kryesore

Fluks i shtuar qytetarësh në pikën kufitare të Kapshticës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:31 - 31/10/21 |
Opi Nion

Pika kufitare e Kapshticës ka patur këtë të dielë një numër të lartë të mjeteve dhe qytetarëve që prisnin të udhëtonin drejt shtetit grek, duke shkaktuar edhe radhë të gjata pritjeje.

Sipas informacioneve shkak është bërë fluksi i madh i turistëve dhe shqiptarëve që jetojnë në Greqi, të cilët janë futur në tokën shqiptare javën e fundit dhe që tashmë kthehen në vendet e punës.

Të dyja doganat, ajo shqiptare dhe greke po punojnë me sportelet maksimale për normalizimin e situates që duket se po shkon drejt përmirësimit./Opinion.al

Pas