Rajoni

Covid/ 13 raste të reja dhe 1 humbje jete në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:35 - 31/10/21 |
Opi Nion

Ndryshe nga Shqipëria që po përballet me numër të të lartë të viktimave dhe ifektimeve nga Covid 19, situata duket e stabilizuar tashmë prej javësh në Kosovë. Autoritett njoftojnë se në 24 orët e fundit janë shënuar 13 raste të reja, ndërsa 1 person ka humbur jetën.

Numri total i rasteve aktive në vend është 439, ndërsa 20 qytetarë kanë arritur të mposhtin virusin në 24 orët e fundit./Opinion.al

Pas