Politikë

Flet babai i një prej të zhdukurve në Malësi të Madhe: Të sjellin kufomat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 05/10/20 |
Opi Nion

Tre kushërinj janë zhdukur në Malësi të Madhe, ndërsa policia vijon kërkimet për gjetjen e tyre.

Mësohet se trekushurinjt e zhdukur janë Vilson Pal Çutajn, Klement Nush Pepajn dhe Danjel Rrok Pepajn, për të cilët nuk ka gjurmë që prej pasdites së djeshme, ndërsa denoncimi është bërë nga vëllain i Vilson Çutajt.

Ndërkohë, Nush Pepaj, babai i Klement Pepaj thotë se nuk ka asnjë informacion për djalin e tij pasi herën e fundit ai i ka thënë se do të dilte për kafe dhe prej atij momenti nuk është kthyer më.

Me bashëshorten Gjelina Pepaj, Nush Pepaj është shprehur se djali nuk i kishte folur për ndonjë problem, por sipas banorëve të fshatit Vrith, i riu kishte probleme droge. Tre të rinjtë, Vilson Çutaj dhe Klement e Daniel Pepaj janë të afërm me njërit-tjetrin dhe dyshohet se janë konfliktuar për parcelat e drogës.

“Nuk dimë asgjë për ta. Policia ka bashkëpunuar me ne. njëri është djali im, tjetri djali i dajës. Sipas tjerve, kanë qenë në Razëm. Unë me djalin kam komunikuar vazhdimisht, ndoshta ka pasur konflikte po s’mi ka shfaqur mua. Ne nuk kemi ditur gjë vetëm kur ka ardhur policia në 3 të natës. Atë natë nuk kishim as drita. Pyetën ku është Keli, pamë dhe nuk ishte aty. Na thërritën në rajon të policisë. Ne nuk dinim asgjë. Ne jemi të afërm. Klement ka ardhur para një viti se ka qenë në Francë, ka punuar në një kioskë të vogël në Razëm. Kam frikë mos e ka implikuar njeri me ndonjë problem. Sipas versionit, i kanë thënë disa bashkëfshatarë policisë se kanë asur probleme drogës. Djali i axhës është parë me armë. Këto janë thjesht thënie, unë nuk e di të vërtetën se nuk kam qëllime konfliktesh. Jo se nuk ka bashkëpunuar policia me ne po i kërkoj Ministrit të Brendshëm që të vërë në dispozicion gjithcka që ti sjellë kufomat tek shtëpia”, -tha Nush Pepaj për mediat.

Ndërkohë, më herët gazetari Artan Hoxha përmes një postimi në rrjetet sociale, është shprehur se të kushërinjtë e zhdukur janë vrarë teksa ruanin parcelat me hashash./ Opinion.al

Pas