Kryesore

‘Flakë për flakë’, Basha i përgjigjet Ramës: Kush janë esadistët që pengojnë Shqipërinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 25/05/18 |
b.f

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pas ironisë së kryeministrit Edi Rama të shprehur në rrjetin social Facebook në lidhje me thirrjen e opozitës së bashkuar për qytetarët që të dalin ditën e shtunë në protestë, për rrëzimin e qeverisë dhe me kërkesë kryesore dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Mes të tjerash, kryeministri Rama theksoi se audio-përgjimi është një sajesë e esadistëve të rinj kundër çeljes së negociatave me BE-në.

RamaLulëzim Basha ju do për një foto në lajmet e botës:Shqipëria në protestë kundër ministrit të brendshëm trafikant droge!Kush do i shkojë pas nesër ta dijë pse po del e mos thotë pastaj nuk e dija që audiopergjimi ishte sajesë e esadistëve të rinj kundër çeljes së negociatave me BE. 

Nga ana tjetër, kreu i PD-së Basha i është përgjigjur flakë për flakë kryeministrit Rama, duke i drejtuar një pyetje retorike që do ishte pak e nevojshme për kthim përgjigjeje.

 

Pas