Bota

Fiton zgjedhjet kandidati që kishte vdekur nga COVID-19 një muaj më parë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:06 - 04/11/20 |
Opi Nion

Kandidati republikan David Andahl,  i cili muajin e kaluar ndërroi jetë nga koronavirusi, ka fituar në zgjedhjet e 3 nëntorit në SHBA.

Republikani humbi jetën në moshën 55-vjeçare, por u zgjodh për të përfaqësuar distriktin e 8 në Dhomën e Përfaqësuesve të këtij shteti.

Nëna e tij deklaronte disa javë më parë se djali i saj ishte shumë i kujdesshëm për pandeminë dhe mezi priste të fitonte në zgjedhje.

“Ai ishte shumë i ndjeshëm ndaj vendit të tij, donte të përmirësonte gjërat për fermerët sidomos dhe industrinë e qymyrgurit”, shprehej e ëma e Andahl./ Opinion.al

Pas