Life Style

Fitoi 5 milionë euro në lotari,unik reagimi i pensionistes


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:58 - 13/09/18 |
b.f

5 milionë euro ka fituar një pensioniste italiane në një biletë lotarie “Gratta e vinçi” , që e bleu për vetëm  20 euro.  Nëse shumë të tjerë do të kishin ulëritur prej gëzimit ,kjo pensioniste sapo mori vesh se ishte fituese e çmimit të madh,   humbi ndjenjat.

Mediat italiane shkruajnë se zonjës nga fshati Grosseto,  i ka rënë të fikët pikërisht në dyqanin ku kishte blerë biletën që e bëri të pasur ,por fatmirësisht ajo e ka marrë vetëm pas disa minutash dhe është larguar nga aty shumë e lumtur.

Ajo ka vendosur të qëndrojë  anonime sepse i trembet sulmeve të ndryshme që mund ti vinë për shkak të parave që fitoi .

Pas