Aktualitet

Fiksi: Qendra Shëndetësore Berat shërben për depilime


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:28 - 22/10/15 |
b.f

BERAT – Një tjetër skandal është zbuluar mbrëmë në emision Fiks Fare përmes kamerave të fshehta. Në qendrën shëndetësore nr 2 në qytetin e Beratit, përveç shërbimeve mjekësore ofrohen edhe shërbime estetike, si depilimi. Përmes një pakti, parukuerja, pastuesja dhe infermierja e kanë kthyer qendrën në shëndetësore në qendër të heqjes së qimeve!!!!

Parukuerja që ka një minidyqan me emrin “Solda” në Berat e ofron shërbimin e depilimit, por për këtë nuk ka ambient. Ndaj ka zgjedhur ta bëjë këtë shërbim fiks në qendrën shëndetësore të qytetit. Gazetarja e Fiksit me kamera të fshehtë ka provuar se si bëhet heqja e qimeve në qendër shëndetësore. Përmes dialogut mësohet se mjekët nuk janë në dijeni të këtij fakti dhe se pakti është bërë mes pastrueses, infermieres së qendrës dhe parukieres. Gazetarja ka paguar 1 000 lekë të reja dhe ka dalë nga ambulanca pasi pastruesja ka hapur derën e dhomës ku kishte mbyllur parukieren me klienten për disa minuta, aq sa ka zgjatur depilimi….

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas