Bota

FIFA dhe UEFA pezullojnë klubet dhe kombëtaren ruse nga të gjitha garat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 28/02/22 |
Opi Nion

Një deklaratë e UEFA-s thotë se të gjitha skuadrat ruse, qofshin ekipet përfaqësuese kombëtare apo ekipet e klubeve, do të pezullohen nga pjesëmarrja në garat e FIFA-s dhe UEFA-s deri në një njoftim të dytë.

Futbolli është plotësisht i bashkuar dhe në solidaritet të plotë me të gjithë njerëzit e prekur nga lufta në Ukrainë.

Të dy presidentët e FIFA-s dhe UEFA-s shpresojnë se situata në Ukrainë do të përmirësohet në mënyrë që futbolli të jetë sërish një vektor për unitetin dhe paqen mes njerëzve./Opinion.al

Pas