Bota

Video/ Sulme me raketa në Kiev, BBC: Luftimet po i afrohen zemrës së kryeqytetit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:28 - 28/02/22 |
Opi Nion

Në kryeqytetin ukrainas, Kiev kanë nisur sërish sulmet me raketa. Në qytet dëgjohen sirenat e sulmit ajror dhe banorët janë kthyer në strehimoret nëntokësore pas një dite pushimi nga shtetrrethimi i fundjavës.

Korrespodenti i BBC News, Clive Myrie në Kiev, thotë se baza ku ai raportonte ishte “tronditur nga zjarri i raketave aty pranë” dhe “dritaret u drodhën” gjatë shpërthimit të tyre.

Ai thotë se luftimet duket se po i afrohen zemrës së kryeqytetit të Ukrainës.

Pas