Aktualitet

Fier/Automjeti bie në kanal, konfirmohen dy viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:18 - 22/08/21 |
Opi Nion

Një automjet ka rënë në një kanal vaditës në zonën e Marinzës në Fier. Sipas informacioneve  dy persona kanë ndërruar jetë pasi janë mbytur. Viktimat janë dy punonjës të një kompanie sigurie që operon në këtë zonë.Policia dhe zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje.

Njoftimi nga policia 

“Sot rreth orës 13:00, në Marinëz është gjetur i përmbysur në një kanal një automjet tip “Nisan”. Po punohet për nxjerrjen e automjetit nga uji pasi dyshohet se brenda tij mund të jenë 2 persona dhe mund të jenë mbytur nga uji. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.”/Opinion.al 

Pas