Aktualitet

Festat/Rritje të fluksit të hyrjeve në Durrës dhe Kapshticë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:19 - 20/12/20 |
Opi Nion

Festat e fundvitit po shënojnë një rritje të numrit të qytetarëve që hyjnë në pikat kufitare të vendit, pavarësisht situatës Covid.

Në portin e Durrësit me 3 tragetet e linjave Bari-Durrës dhe Ankona-Durrës, janë regjistruar rreth 3800 udhëtarë dhe 460 mjete që pritet të hyjnë gjatë kësaj të diele.

Ndërkohë rritje të hyrjeve në vend vërehehen edhe në kufirin grek.
Sipas informacioneve për mediat, gjatë 24 orëve të fundit kanë kaluar doganën 552 persona dhe 133 mjete të tonazhit të rëndë./Opinion.al

Pas