Kryesore

Fati nuk ishte në anën e Danimarkës, humb ndaj Finlandës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:21 - 12/06/21 |
Opi Nion

Pas lajmit që gjendja shëndetësore e futbollisti danez Eriksen u stabilizua futbollistët e Danimarkës, me dëshirën e vetë Eriksen, kërkuan që ndeshja të luhej dhe UEFA vendosi të rinisë në 20:30.

Por fati nuk ka qenë ditën e sotme në anë të Danimarkës. Vendasit e humbën ndeshjen 0-1, duke humbur edhe një penallti në minutën e 74’.

Kujtojmë se ditën e sotme futbollisti danez Eriksen ka pësuar në fushën e futbollit arrest kardiak, ç’ka ka bërë që ndeshja të ndërpritet. Më pas është lajmëruar që futbollisti ishte në gjendje shëndetësore të qëndrueshme dhe jashtë rrezikut për jetën./Opinion.al

Pas