Politikë

“Familjet që ushqehen me 5.5$ dita do të kalojnë 40%”, Tabaku akzon Ramën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 30/05/20 |
Al Do

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Rama për propagadë dhe gënjeshtra teksa numri i bizneseve të mbyllura dhe papunësisë po arrin nivele alarmante.

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka sjellë në një postim në Facebook rastin e një operatori turistik i cili është mbyllur si pasojë e krizës së pandemisë.

Ajo shkruan mbyllja e bizneseve në Shqipëri ishte në nivele alarmante që para pandemisë ndërsa thekson faktin se bizneset shqiptare paguajnë taksat më të larta në rajon.

Konsumi sipas Tabakut do të goditet rëdë dhe se familjet që ushqehen me 5.5 dollarë në ditë do të kalojnë 40% në popullsi.

Ramavirusi është shkaktari i kësaj situate dhe arsyeja pas dështimit. Ai gënjen për pagat e luftës, gënjen për garancinë sovrane vetëm për të vjedhur taksat e qytetarëve. Sa më shumë rritet numri i të papunëve dhe bizneset e falimentuara aq më shumë altoparlantët e propagandës do nxjerrin gënjeshtra” akuzon Tabaku. /Opinion.al

Pas