Aktualitet

Falsifikoi dokumenta, GJKKO shpall vendimin për Dacin më 8 mars


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:03 - 26/02/21 |
Semiljana Azizi

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka bërë me dije se do të shpall vendimin për anëtarin e pezulluar të KPA, Luan Dacin më datë 8 mars.

Kujtojmë se Daci është dënuar nga GJKKO me 6 muaj burg, konvertuar në 12 muaj detyrim për të mbajtur kontakte me shërbimin e provës, pasi kur është bërë anëtar i KPA ka falsifikuar dokumentet duke fshehur shkarkimin e tij si gjyqtar në 1997./Opinion.al

Pas